אין בעולם הרבה רגעים שמחים יותר מאשר חתונתו של זוג מאושר. בכל המקרים, השאיפה של בני הזוג היא לאירוע חד פעמי, אשר יותיר חותם על כל אורח ואורח. כך, מרבית הזוגות משקיעים חודשים ארוכים בתכנון, כשעיקר המאמצים נופלים על מציאת המקום האידיאלי לאירוע.

גן או אולם אירועים? חשבו שנית. ניכר כי אפשרויות אלה הופכות למושכות פחות עבור הישראלים. בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים גילו את היתרונות הרבים של עריכת חתונה בטבע, תחת כיפת השמיים. ואם ברומנטיקה עסקינן, אין מקום ראוי יותר מאשר חוף הים.

על עריכת חתונות בטבע

ברור שכאשר אנחנו מדברים על חתונות בטבע, לא ניתן פשוט לבחור חלקה אקראית, ולהקים עליה את החופה, השולחנות וכן הלאה. מעשה מסוג זה נחשב ללא חוקי ללא האישורים המתאימים, הניתנים רק לגורמים מסוימים בתחום. לכן, ההתייחסות שלנו תהיה אל מרחבים על חוף הים המותאמים כבר לעריכת אירועים, וכוללים את כל הדרוש ל”משימה”: שולחנות, שבילים, חופה, מערכות סאונד וכן הלאה.
נקודה חשובה נוספת היא שמאמצים רבים נדרשים על מנת להתאים את הים לצרכי האירוע: מיותר לציין כי חוף הים אינו כולל בבסיסו נקודות חשמל או רמקולים. לכן, בבחירת המקום, חשוב לראות כי הוא אכן מנוסה בעריכת אירועים מסוג זה, וכן שיוכל להעניק את הליווי והסיוע הנדרשים בארגון האירוע הלכה למעשה.

היתרונות של חתונה בטבע

אז מדוע לבחור באירוע על הים, ולא באולמות האירועים, המהודרים כשלעצמם? רבים יגידו כי הסיבה העיקרית לכך היא האווירה. בחתונה, עיקר הדגש הוא על רומנטיקה. יש משהו באוויר הפתוח, בנצנוץ הכוכבים או בשאון הגלים, שעושה לכולם את זה: חשבו, למשל, על שילוב של אלה עם מפות צחורות, פרחים ורהיטי עץ. לא מפתיע, לכן, שמרבית החתונות בסרטים ההוליוודיים הרומנטיים אכן נערכות בתנאים דומים לאלה.
יש לזכור גם שבחירה בטבע היא שונה מכל מה שלמדנו להכיר במהלך השנים, והיא תסייע להיחקק בזכרונם של האורחים והחוגגים. יתרון נוסף הוא המרחב הפתוח, השונה בעשרות מונים מהצפיפות שבוודאי מאפיינת אולמות אירועים רבים. בניגוד לאפשרויות העיצוב המוגבלות בחללים מוכנים מראש, הטבע מאפשר למעשה עיצוב בכל אופן שניתן להעלות על הדעת. כך, כל זוג יוכל למצוא את השילוב שיתאים לו ביותר.

אז איך מתחילים?

ההחלטה להתחתן בטבע היא אולי המרכזית ביותר שתוכלו לקחת בעת תכנון חתונת החלומות שלכם. ההמלצה הברורה היא לבחון את המקום המיועד, וכן לבקש הסבר מבעליו על האפשרויות הגלומות בו. משם, כל האפשרויות גלומות עבור הזוג המאושר, שמתקרב לעבר אירוע שהוא באמת חד פעמי.